top of page
  • Εικόνα συγγραφέαAEK-view

Όλο το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ για το Euro 2024




Στην τελική ευθεία μπαίνουμε πια για την σέντρα του Euro 2024 και την εναρκτήρια αναμέτρηση της 14ης Ιουνίου ανάμεσα στην οικοδέσποινα Γερμανία και την Σκωτία.

Το κορυφαίο ραντεβού του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ, που έδωσε στην δημοσιότητα το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα από την πρεμιέρα, μέχρι και το βράδυ του τελικού.

Σχεδόν όλοι οι αγώνες θα καλυφθούν τηλεοπτικά από την συχνότητα της ΕΡΤ1. με εξαίρεση 6 αναμετρήσεις για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων που θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ3.



Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του EURO 2024 έχει ως εξής:

Παρασκευή 14 Ιουνίου


22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1


Σάββατο 15 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1

19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1

22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου

16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1

22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

 

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3



Σάββατο 29 Ιουνίου

19:00 Φάση των «16»: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1

 

22:00 Φάση των «16»: 1Α – 2Γ ΕΡΤ1

Κυριακή 30 Ιουνίου

19:00 – 21:00 Φάση των «16»: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

Δευτέρα 1 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: 2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1

Τρίτη 2 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1

Παρασκευή 5 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

Σάββατο 6 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

Τρίτη 9 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Τετάρτη 10 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Κυριακή 14 Ιουλίου

22:00 Τελικός, ΕΡΤ1

Comments


bottom of page