H Νike σχεδίασε και ετοίμασε ήδη την εμφάνιση με την οποία η ΑΕΚ θα μπει στην ΟΠΑΠ Αρένα.
![](https://static.wixstatic.com/media/42428c_ae870731078e4a06b064be10a880631a~mv2.png/v1/fill/w_49,h_28,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/42428c_ae870731078e4a06b064be10a880631a~mv2.png)
Η στιγμή που η ΑΕΚ θα μπει στην ΟΠΑΠ Αρένα πλησιάζει. Για αυτή τη μεγάλη επιστροφή στο σπίτι η Nike σχεδίασε και ετοίμασε ήδη μια ξεχωριστή φανέλα. Η ΑΕΚ έδωσε ήδη ένα teaser της νέας εμφάνισης. Στο βίντεο πρωταγωνιστεί ο Σέρχιο Αραούχο ο οποίος περπατά μέσα στην Αγια Σοφια-ΟΠΑΠ Αρένα και πιάνει στα χέρια του τη νέα εμφάνιση. Η φανέλα δεν αποκαλύπτεται αλλά διακρίνονται μαύρες λεπτομέρειες στο μπροστά μέρος, πιθανότατα ένα δικέφαλος αετός. Η Nike έφτιαξε αποκλειστικά για την ΑΕΚ τη συγκεκριμένη φανέλα και δεν θα μοιάζει με κανένα από τα άλλα σχέδια της.
Ο κόσμος της ΑΕΚ μπορεί να προ-παραγγείλει από τώρα τη νέα εμφάνιση για να εξασφαλίσει ότι θα τον αποκτήσει καθώς σύμφωνα με την ενημέρωση θα κυκλοφορήσει σε περιορισμένα κομμάτια.