![](https://static.wixstatic.com/media/42428c_f15d400034c842a399b1d2d8a9fa01b5~mv2.jpg/v1/fill/w_135,h_77,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/42428c_f15d400034c842a399b1d2d8a9fa01b5~mv2.jpg)
Η ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη στην «Αγιά Σοφιά – OPAP Arena» με τον Άγιαξ και ο Ματίας Αλμέιδα στάθηκε στον ωραίο ρυθμό του παιχνιδιού και στη θέληση των παικτών του, που ήταν ακόμη μια φορά πολύ υψηλή.
Αναλυτικά όσα είπε ο Ματίας Αλμειδα:
«Ωραίο παιχνίδι, δύσκολο ματς με έναν δύσκολο αντίπαλο. Γνωρίζαμε πως μπροστά είναι πολύ επικίνδυνοι.
Στο δεύτερο μέρος παίξαμε καλύτερα. Νομίζω πως η θέληση των παικτών ήταν υψηλή. Πιέσαμε και ισοφαρίσαμε, ψάξαμε 2ο γκολ αλλά μην ξεχνάμε παίζαμε με έναν δύσκολο αντίπαλο.»