top of page
  • Εικόνα συγγραφέαAEK-view

Μουντιάλ 2022: Ανακοινώθηκαν οι μέρες και ώρες των αγώνων




Διαβάστε το αναλυτικό πρόγραμμα μέχρι και τον μεγάλο τελικό της 18ης Δεκεμβρίου


1η αγωνιστική

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

13:00 Σενεγάλη - Ολλανδία (gr A), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα) 16:00 Αγγλία - Ιράν (gr B), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα) 19:00 Κατάρ - Ισημερινός (gr A), στο Al-Bayt Stadium (στο Al-Khor) 22:00 Ηνωμένες Πολιτείες - Ουαλία ή Ουκρανία ή Σκωτία (gr B), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

13:00 Αργεντινή - Σαουδική Αραβία (gr C), στο στάδιο Lusail (στο Lusail) 16:00 Δανία - Τυνησία (gr D), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα) 19:00 Μεξικό - Πολωνία (gr C), στο 974 Stadium (στη Ντόχα) 22:00 Γαλλία - Αυστραλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Περού (gr D), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 13:00 Μαρόκο - Κροατία (gr F), στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor) 16:00 Γερμανία - Ιαπωνία (gr E), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα) 19:00 Ισπανία - Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (Gr E), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα) 22:00 Βέλγιο - Καναδάς (gr F), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan) Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 13:00 Ελβετία - Καμερούν (gr G), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah) 16:00 Ουρουγουάη - Νότια Κορέα (gr H), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα) 19:00 Πορτογαλία - Γκάνα (gr H), στο 974 Stadium (στη Ντόχα) 22:00 Βραζιλία - Σερβία (gr G), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)



2η αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

13:00 Ουκρανία ή Σκωτία ή Ουαλία - Ιράν, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan) 16:00 Κατάρ - Σενεγάλη, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα) 19:00 Ολλανδία - Ισημερινός, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα) 22:00 Αγγλία - Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

13:00 Τυνησία - Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία ή Περού, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah) 16:00 Πολωνία - Σαουδική Αραβία, στο γήπεδο Education City (στη Ντόχα) 19:00 Γαλλία - Δανία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα) 22:00 Αργεντινή - Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

13:00 Ιαπωνία - Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan) 16:00 Βέλγιο - Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα) 19:00 Κροατία - Καναδάς, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα) 22:00 Ισπανία - Γερμανία, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

13:00 Καμερούν - Σερβία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah) 16:00 Νότια Κορέα - Γκάνα, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα) 19:00 Βραζιλία - Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα) 22:00 Πορτογαλία - Ουρουγουάη, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

3η αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

19:00 Ισημερινός - Σενεγάλη, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα) 19:00 Ολλανδία - Κατάρ, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor) 22:00 Ιράν - Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα) 22:00 Ουκρανία ή Σκωτία ή Ουαλία - Αγγλία, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

19:00 Αυστραλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Περού - Δανία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah) 19:00 Τυνησία - Γαλλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα) 22:00 Πολωνία - Αργεντινή, στο 974 Stadium (στη Ντόχα) 22:00 Σαουδική Αραβία - Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

19:00 Καναδάς - Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα) 19:00 Κροατία - Βέλγιο, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan) 22:00 Ιαπωνία - Ισπανία, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα) 22:00 Γερμανία - Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

19:00 Γκάνα - Ουρουγουάη, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah) 19:00 Νότια Κορέα - Πορτογαλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα) 22:00 Σερβία - Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα) 22:00 Καμερούν - Βραζιλία, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)




ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

1.Νικητής 1ου Ομίλου - Δεύτερος 2ου Ομίλου (3/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Χαλιφά) 2.Νικητής 3ου Ομίλου - Δεύτερος 4ου Ομίλου (3/12 22:00, Αλ Ραγιάν/Αχμάντ Μπιν Αλί) 3.Νικητής 5ου Ομίλου - Δεύτερος 6ου Ομίλου (5/12 19:00, Αλ Ουάκρα) 4.Νικητής 7ου Ομίλου - Δεύτερος 8ου Ομίλου (5/12 22:00, Ντόχα/974) 5.Νικητής 2ου Ομίλου - Δεύτερος 1ου Ομίλου (4/12 22:00, Αλ Κχορ) 6.Νικητής 4ου ομίλου - Δεύτερος 3ου Ομίλου (4/12 19:00, Ντόχα/Αλ Τουμαμά) 7.Νικητής 6ου Ομίλου - Δεύτερος 5ου Ομίλου (6/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Education) 8.Νικητής 8ου Ομίλου - Δεύτερος 7ου Ομίλου (6/12 22:00, Λουσάιλ)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

α.Νικητής 1 - Νικητής 2 (9/12 22:00, Λουσάιλ) β.Νικητής 3 - Νικητής 4 (9/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Education) γ.Νικητής 5 - Νικητής 6 (10/12 22:00, Αλ Κχορ) δ.Νικητής 7 - Νικητής 8 (10/12 19:00, Ντόχα/Αλ Τουμαμά)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Α.Νικητής α - Νικητής β (13/12 22:00, Λουσάιλ) Β.Νικητής γ - Νικητής δ (14/12 19:00, Αλ Κχορ)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Ηττημένος Α - Ηττημένος Β (17/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Χαλιφά)

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Νικητής Α - Νικητής Β (18/12 19:00, Λουσάιλ)

Comentários


bottom of page