![](https://static.wixstatic.com/media/e68fe3_15598ac8460440a5bcc77113cfb17336~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_87,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/e68fe3_15598ac8460440a5bcc77113cfb17336~mv2.jpg)
Η επιστολή εστάλη στις 23.1.2024 με αριθμό πρωτοκόλλου 2069/2024από τον Ιάκωβο Φιλιππούση για λογαριασμό της Ομοσπονδίας προς το Δήμαρχο Νέας Φιλαδέλφειας- Νέας Χαλκηδόνας Ιωάννη Τομπόλογλου προκειμένου να χρησιμοποιηθούν τα προαύλια των σχολείων ως …χώροι στάθμευσης των οχημάτων όσων προσέλθουν στον Τελικό της διοργάνωσης!
Ο Δήμος δεν έχει ακόμη αποφασίσει επί του αιτήματος για να κηρυχθεί αργία για τα σχολεία της περιοχής, η μέρα του τελικού, όμως, όπως έχει αποκαλύψει το Monobala με ψήφους 18-4 και 8 κατά δόθηκε η άδεια χρήσης των αύλειων χώρων του κεντρικού σχολικού συγκροτήματος με το 1ο Γυμνάσιο, το 1ο Λύκειο και το 2ο Δημοτικό όπως και για το 1ο-2ο ΕΠΑΛ της Νέας Φιλαδέλφειας.