top of page
  • Εικόνα συγγραφέαAEK-view

Τεράστια νίκη της ΑΕΚ (1-3 σετ) ισοφάρισε 1-1 την σειρά με ΠΑΟ και φουλ για πρόκριση στο τελικό!

Η ΑΕΚ είναι εδώ και δείχνει αποφασισμένη να παλέψει μέχρι τέλους για τον φετινό τίτλο στη Volleyleague.

Πραγματοποιώντας συγκλονιστική εμφάνιση η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ νίκησε με 3-1 σετ τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Αγίου Θωμά και ισοφάρισε σε 1-1 την σειρά των ημιτελικών των πλέι οφ. Η «Ένωση» αντέδρασε άμεσα μετά την ήττα στο πρώτο ματς, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έφυγε νικήτρια από μια «έδρα» ζούγκλα.

Οι «κιτρινόμαυρες» πάνε πλέον την Τετάρτη στη Νέα Φιλαδέλφεια για να «σφραγίσουν» την πρόκριση στους τελικούς του πρωταθλήματος για πρώτη φορά μετά το 2012. Η ΑΕΚ παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0 σετ με μαεστρική καθοδήγηση από τον Γιουνούς Οτσάλ και με απίστευτη ψυχή μέσα στο γήπεδο έκανε την ολική ανατροπή και πήρε τη νίκη με 3-1 σετ που την κράτησε «ζωντανή» στο κυνήγι της πρόκρισης.